רוצים להפוך למדריכי אקווה פיטנס? וודאו שמי שמכשיר אתכם מוכשר לכך בעצמו!

בזכות היותו ספורט דינאמי, מרענן ומהנה, המאפשר עבודה על הגוף בתנאי משקל והתנגדות אופטימאליים, הפך הספורט במים לתחום המושך אליו מתעמלים רבים, מכלל גווני האוכלוסייה. התפתחות הענף בשנים האחרונות בישראל, הביא להכשרתם של עוד ועוד מדריכים מקצועיים וטובים; עם זאת, כאשר מדובר בגופים המוסמכים להכשיר את אותם מדריכים, המציאות שונה מעט… בישראל כיום, מומלץ לדעת כיצד למצוא את מרכזי ההכשרה בעלי ההסמכה הרשמית והמקצועית, העונה על כל הקריטריונים הנדרשים של הענף בעולם.

אז איך בכל זאת תוכלו לדעת שהגעתם לקורס ההכשרה הנכון, שיעניק לכם תעודה מוכרת ובעלת תוקף אמיתי…? הנה כמה נקודות חשובות שיסייעו לכם בבחירה.

מה אומרת התעודה שלך

לפני שאתם בוחרים את קורס הכשרת המדריכים המתאים לכם, בדקו איזו תעודה תוענק לכם בסיומו, מטעמו של איזה גוף והאם היא מוכרת בישראל ובעולם. אם בחרתם להשקיע בקורס, ערכו את הבירורים הנדרשים על-מנת שתוכלו לקבל את הדיפלומה האופטימאלית, שתאפשר לכם לממש את עצמכם בתחום בצורה המיטבית.

מה אומרת התעודה של המדריך שלך

ענף ההתעמלות במים מושך אליו מתמחים ממנעד מקצועי רחב, החל ממטפלי הידרותרפיה, דרך מדריכי ספורט מענפים מקצועיים שונים וכלה באנשים מרקעים מקצועיים אחרים, המבקשים להתמקצע בתחום מתפתח זה. כשמדובר בהכשרת מדריכים- גם מדריך ההתעמלות במים הטוב ביותר המיומן לעבוד עם קהל, לא יהיה בהכרח, בעל כל הכישורים והידע הנדרשים להכשרת מדריכים; לכן, כדי ללכת על בטוח, מומלץ לפנות לאוטוריטה בעל/ת תעודת מורה – מאמנ/ת (בתוקף) מארגון מוכר המורשה לכך, כמקובל בעולם.

חפשו את סמל ה – AEA (Aquatic Exercise Association )

המרכז הישראלי להתעמלות במים בהנהלת מושי חרוש, הוא הגוף הישראלי הבלעדי והיחידי בארץ, המוסמך והמורשה להכשרתם ולהסמכתם של מדריכים מטעם ארגון AEA העולמי, ולהעניק תעודה מקורית מטעמו, המוכרת ב-38 מדינות. המרכז הוא הנציגות הבלעדית המוסמכת בארץ לארגון AEA, ובהתאם לכך, כל התכנים, המתודות ושיטות הלמידה, נמצאים במגמת התחדשות והתפתחות מתמדת, בהתאם לחידושים העולמיים בענף. במרכז הוכשרו עד היום כאלף מדריכים העובדים בארץ ובעולם, ואף נערכים כנסים והשתלמויות רענון לבוגרי המרכז.

לכו על הסטנדרט העולמי. לא פחות

תחום ההתעמלות במים שונה מכל סוג ספורט אחר וטומן בחובו ידע אנטומי ופיזיולוגי עצום, הדורש שילוב של השכלה תיאורטית עם ניסיון מעשי מוכח, בתחומי הענף השונים. כמו בכל תחום מומחיות, לדעת את הדבר עצמו ולדעת כיצד ללמד אותו- הם שני דברים שונים ונפרדים בתכלית. הכשרת מדריכים להתעמלות במים, מהווה נדבך נוסף על ידע הדרכת המתאמנים כשלעצמו, ולפיכך קבע ארגון AEA מסלול הסמכה בסטנדרטים מהגבוהים בעולם.

כמו דג במים…

כנציגות AEA הרשמית בישראל, במרכז הישראלי להתעמלות במים – אנו מכשירים את מדריכנו עפ”י סטנדרטים אלו, תוך פיתוח יכולות ומיומנויות אישיות והיכרות מעמיקה עם הענף על יתרונותיו הייחודיים, עד לתעודה הבינלאומית. כמי שפיתחו את התחום בארץ, אנו נושמים וחיים אותו מדי יום, וחשים מחויבות עמוקה לענף בכלל, ולתחום הסמכת המדריכים בפרט. הבוגרים שלנו יוצאים עם ידע תיאורטי וניסיון מעשי, המאפשר להם להשתלב בשוק העבודה באופן אופטימאלי.

מושי חרוש, מקימת המרכז הישראלי להתעמלות במים- מומחית בעלת מוניטין עולמי, מאמנת שחייה ומורה-מאמנת מוסמכת מטעם ארגון AEA והידרותרפיסטית. בעלת שני תארי הסמכה אקדמיים ומרצה אורחת ברחבי העולם. התזה של חרוש בנושא ‘השפעת ההתעמלות במים על צפיפות העצם בגיל הבלות’- אותה כתבה במסגרת תואר שני באוניברסיטת חיפה, עוררה הדים רבים ואף פורסמה במגזין רפואת ספורט אירופאי; זוכת פרס AEA 2005 על תרומתה לתעשיית האקווה פיטנס העולמית.

לעיון בתעודות ההסמכה לחץ כאן | לפרטים והרשמה לקורס לחץ כאן

אהבתם? שתפו!